Jak zarabiać na sprzedaży gier

Marzy Ci się praca przed komputerem z kubkiem kawy i do tego dobrze płatna? jeżeli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie! Zarabianie na grach właśnie tak wygląda. Uprzedzając pytania – ten artykuł nie będzie o prowadzeniu sklepu ani o tym jak zamawiać i sprzedawać gry pudełkowe. Komu by się chciało zajmować całą logistyką i wysyłką gier dla klientów oraz przetrzymywać towar we własnym mieszkaniu.

W tym artykule dowiesz się jak zarabiać na sprzedaży gier w wersji cyfrowej oraz gdzie tanio można takie gry kupić i sprzedać z zyskiem. Wszystko to robisz przed komputerem z kubkiem kawy w ręku 🙂

Na czym polega zarabianie na sprzedaży gier?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, sprzedajemy gry w wersji cyfrowej – nie pudełkowej. Gry w wersji cyfrowej sprzedajemy poprzez wysłanie klucza do gry lub loginu i hasła do konta, na którym dana gra się znajduje – i to wszystko. Jest to o wiele wygodniejsze i szybsze niż sprzedaż gier w wersji pudełkowej. Warto również zwrócić uwagę, że sprzedając gry w wersji cyfrowej nie musimy ponosić kosztów wysyłki ponieważ gry cyfrowe wysyłamy mailem.

Gry możemy podzielić z racji ich przeznaczenia na 2 główne kategorie:

-gry na konsole (najbardziej znane Xbox i PlayStation),

-gry na pc ( najbardziej popularna platforma Steam) i na nich się skupimy.

Czym jest więc Steam? Najprościej rzecz ujmując, jest to platforma skupiająca miliony graczy na której możemy kupować i grać w gry.

Zarabianie na grach możemy podzielić na 3 kategorie:

-sprzedasz kluczy do gier,

-sprzedaż kont na których są już gry,

-sprzedaż dostępu do kont, na których są gry – jest to najbardziej opłacalne.

Sprzedaż kluczy do gier – kupujemy klucze do gier i sprzedajemy je z zyskiem. Jeden klucz do gry możemy sprzedać tylko dla jednego klienta. Klient sam musi poprzez Steam ściągnąć i aktywować grę poprzez klucz.

Sprzedaż kont Steam na których są gry –  sprzedaż polega na podaniu klientowi loginu i hasła do konta na którym dana gra się już znajduje. Jedno konto możemy sprzedać tylko dla jednego klienta, takie konto staje się własnością klienta.

Sprzedaż dostępu do konta Steam z grą– jest to najbardziej opłacalna metoda sprzedaży gier. Czemu? Odpowiedź jest prosta, daną grę kupujemy tylko raz a dostęp do konta Steam z tą grą sprzedajemy nieskończoną ilość razy! Słowo klucz: dostęp – oznacza, że nie sprzedajemy kont Steam a jedynie dostęp do danego konta Steam. Klient wchodząc na konto instaluje grę na swoim komputerze i może w nią grać offline bez żadnych przeszkód. Konto takie nazywamy współdzielonym.

Ile można zarobić na grach ?

Popyt na gry jest ogromny – wystarczy przejrzeć ilość sprzedanych gier na popularnych serwisach np. Allegro i przeliczyć, ile możemy zarobić. Pierwsza pozycja: 9,79 x 2875 = 28 146,25 zł.  Druga pozycja: 19,79 x 1529 = 30 258,91 zł. Trzecia pozycja: 69,90 x 1395 = 97 510,5 zł !

Jak widzicie, fakty mówią same za siebie. Na sprzedaży gier można zarobić i to duże pieniądze. Osoby które są graczami, mogą zwrócić uwagę na fakt, że ceny gier na przykładowych aukcjach są zaskakująco niskie. Te same gry w sklepie Steam kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Klient zamiast płacić kilkaset złotych może mieć tą samą grę o wiele taniej – wybór jest prosty. W kolejnej części dowiesz się gdzie można kupować takie gry o 20-60% taniej.

Co nam będzie potrzebne?

Jak już wcześniej napisaliśmy, gry możemy kupować na Steamie. Ciekawostką jest fakt, że ceny gier na Steamie różnią się w zależności od regionu (kraju). I np. ceny gier dla Rosjan będą tańsze niż dla Polaków czy Niemców. Steam sprawdza naszą lokalizacje po adresie IP i żeby kupić tanie gry musimy wyjechać do Rosji…. – żart 🙂

Aby kupić tanio gry wcale nie musimy jechać do Rosji, wystarczy nam oprogramowanie, które będzie pokazywało platformie Steam, że nasz komputer jest na terytorium Rosji. Takie oprogramowanie to OkayFreedom VPN Dzięki niemu możemy wybrać dowolny kraj z którego chcemy, aby nasz komputer był widoczny. O jego przydatności i funkcjach napiszemy w dalszej części.

Podsumowując, dzięki OkavFreedom VPN będziemy mogli kupić gry taniej, niż w Polsce czy innych krajach. Jednak jeżeli chcemy kupować gry jeszcze taniej, przydatny będzie serwis o nazwie plati.market  Jest to platforma na której rosyjscy użytkownicy sprzedają gry jeszcze taniej niż byśmy je kupowali przez Steama w Rosji. Dzięki temu gry możemy kupować o 20-60% taniej. My skupimy się tylko i wyłącznie na kupowanie gier na plati.market.

Jak i gdzie kupić tanio gry

Krok 1: ZAKUP GRY

Wchodzimy na plati.market i kupujemy wybraną grę – najlepiej wybrać tę, której premiera była niedawno. Na Plati nie musimy się rejestrować, podczas zakupu podajemy adres mailowy na który przyjdzie klucz do gry. Na tym etapie nie musimy mieć uruchomionego OkayFreedom.

Jeżeli chcemy sprzedawać same klucze do gier, na tym etapie kończy się nasza praca dotycząca kupowania tanich gier. Należy pamiętać, że sprzedając taki klucz np. na Allegro, klient sam musi wykonać kroki 2-3. Jeżeli jednak chcemy sprzedawać konta Steam z grami lub dostęp do kont Steam wykonujemy dalsze kroki.

Krok 2: AKTYWACJA OkayFreedom VPN

Ściągamy wcześniej wspomniany program OkayFreedom VPN Licencja premium na rok do tego programu kosztuje 29,95$ ale na platni.market taką roczną licencję możemy kupić już za 3,3$ np. TUTAJ

Po ściągnięciu i instalacji OkayFreedom VPN uruchamiamy go i w ustawieniach wprowadzamy licencję premium zakupioną na plati.market. Po tym kroku, wybieramy z menu kraj Rosja.

Przed przejściem do punktu 3 sprawdź, czy twoje IP zmieniło się na rosyjskie https://www.iplocation.net/  – jest to bardzo ważne!

Podczas instalacji oprogramowania OkayFreedom VPN należy akceptować wszystkie zgody. Prawidłowo działający OkayFreedom powinien świecić się na zielono.

Krok 3: INSTALACJA GRY NA STEAM POPRZEZ ZAKUPIONY KLUCZ NA PLATI.MARKET

Ten krok wykonujemy na włączonym OkayFreedom VPN  z ustawieniem kraju – Rosja !!!

Będąc na Rosyjskim IP zakładamy konto na stronie  Steam  (jest ono darmowe) Podczas rejestracji zwróć uwagę na „Twój kraj zamieszkania” – powinna być automatycznie ustawiona Federacja Rosyjska.

Gdy przejdziemy rejestrację, ściągamy i instalujemy oprogramowanie Steam dostępne na ich stronie. Po jego instalacji uruchamiamy go i logujemy się danymi podanymi podczas rejestracji.

Po zalogowaniu się do programu Steam, musimy aktywować grę poprzez podanie klucza zakupionego na plati.market. Aby to zrobić z górnego menu wybieramy „Gry” a następnie „Aktywuj produkt na Steam”. W kolejnym polu akceptujemy zgody i wpisujemy klucz do gry. Po jej aktywowaniu zostaje ona przypisana do danego konta Steam.

 

Po przejściu wszystkich 3 kroków, mamy dwie możliwości:

-sprzedaż całego konta Steam z grą tylko dla jednego klienta,

-sprzedaż dostępu do konta Steam z grą dla nieskończonej ilości klientów.

Gdy zdecydujemy się sprzedawać dostęp do konta należy pamiętać, aby konto Steam tworzyć za każdym razem dla danej gry. Jeżeli będziecie dodawać gry do jednego konta Steam a potem sprzedawać do niego dostęp, klient będzie miał do dyspozycji wszystkie gry jakie są przypisane do danego konta.

Jak zabezpieczyć się przed utratą współdzielonego konta Steam?

Po uruchomieniu programu Steam w lewym górnym rogu klikamy Steam – Ustawienia – Rodzinne i zaznaczamy „Wszystkie gry” po czym akceptujemy. Następnie zostaniemy poproszeni o ustawienie kodu PIN. Dzięki niemu będziemy mogli włączać i wyłączać tryb rodzinny. Jeżeli tryb rodzinny jest włączony, nie ma możliwości zmiany ustawień, dostępne są tylko gry. Co nam to daje? Klient który kupił od nas dostęp do konta Steam nie będzie miał możliwości zmiany ustawień naszego konta w tym zmiany adresu mailowego.Więcej na ten temat znajdziecie tutaj: LINK

Gdzie sprzedawać gry?

Tu raczej nie ma ograniczeń. Gry możemy sprzedawać wszędzie. Na allegro.pl czy olx.pl jak również na zagranicznych portalach np. ebay.com. Wystarczy w wyszukiwarce google, wpisać sobie frazę „classifieds” i poszukać właśnie takich portali ogłoszeniowych. Możemy również dodawać ogłoszenia na grupach FB czy forach poświęconych grom.

Należy dodać, że zarabiać możemy sprzedając nie tylko gry na Steam. Możemy równie dobrze sprzedawać gry na konsole. Na plati.market znajdziemy  gry na xboxa czy PlayStation.

(Artykuł gościnny)

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *